Java XIII: Llapi – Drenica

Të premten Llapi pret Drenicën në kuadër të javës së XIII të Ipko Superligës Podujevë, 29 tetor 2019 – Llapi

Java XII: Vushtrria – Llapi

E shtune, 26 tetor – ora 14:00 Stadiumi “Ferki Aliu”, Vushtrri Me rikthimin nga suspendimi të Zhdrellës, skuadra udhëton drejt

Java XI: Gjilani – Llapi

Të mërkuren në stadiumin e qytetit në Gjilan Derbi i javës XI ndërmjet Gjilanit dhe Llapit do të zhvillohet të

Java X: Llapi – Trepça ’89 4-1

Llapi rikthehet tek fitorja, mposht bindshëm Trepçën ’89 (4-1) Podujevë, 18 tetor 2019 – Ndonëse u gjend në disavantazh nga

Java IX: Llapi – Ferizaj 2-4

Bardhekaltrit zhvilluan një ndeshje aq të dobët, sa që nuk mbahet mend ti ketë ndodhur Llapit ndonjëherë! Podujevë, 5 tetor