ZYRTARE: Llapi prezanton 4 talentët e ri që i bashkohen klubit

Podujevë, 19 qershor 2019 – Llapi gjatë ditës së sotme ka prezantuar-transferuar edhe katër talentë që do i bashkohen projektit dhe filozofisë së KF Llapit ku nga Llapi do iu hapen rrugët drejt klubeve të Evropës. Kryetrajneri i skuadrës, Tahir Batatina pas prezantimit të tyre ka theksuar se ka besim dhe përkrahje të plotë të talentëve në të gjithë Kosovën.

Ron Emini, 17 vjeç, i lindur më 03.04.2002 është portier i cili i bashkohet Llapit nga Elite Football Academy. Ron Emini ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me klubin.
Fotografia e K.F. LlapiBekim Maliqi, 17 vjeç, i lindur më 26.07.2001 është sulmues krahu i cili ka luajtur për 2 Korrikun dhe së fundmi në kategorinë e seniorëve, tek Minatori. Sulmuesi llapjan, Bekim Maliqi për 5 vitet e ardhshme do jetë pjesë e Llapit.
Fotografia e K.F. LlapiArizon Rexhepi, 19 vjeç, i lindur më 25.01.2000 është mbrojtës krahu dhe tek Llapi vie nga skuadra e KEK-ut, kurse karrierën e ka nisur tek SHF Kurda. Arizon Rexhepi ka nënshkruar kontratën e tij për 3 vitet e ardhshme të jetë pjesë e Llapit.
Fotografia e K.F. LlapiBlerand Qitaku, 18 vjeç, i lindur më 13.12.2000 është sulmues dhe klubi i tij i fundit është Gjilani. Blerand Qitaku ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me Llapin.
Fotografia e K.F. LlapiMirësevini në klubin e përkrahjes së talentëve!

Vazhdojmë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *