ZYRTARE: Gentrit Duriqi nënshkruan kontratë 5 vjeçare me Llapin

Podujevë, 13 qershor 2019 – Llapi nënshkruan me njërin nga talentët më premtues të Akademisë së klubit, Gentrit Duriqi ku gjatë kampionatit 2018/19 u vëzhgua nga kryetrajneri, Tahir Batatina, i cili vërejti talentin e tij dhe vendosi që mesfushori Gentrit Duriqi të jetë me kontratë profesionale tek Llapi.

Avancimi dhe zhvillimi i të rinjëve është mision dhe strategji që jemi duke ndjekur si skuadër ku më së shumti po ju japim hapësirë talentëve e si dëshmi më të mirë kemi avancimin e Mirlind Dakut tek Osijeku në Kroaci.
Fotografia e K.F. Llapi
Fotografia e K.F. Llapi
Fotografia e K.F. Llapi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *