Zyrtare: Blendi Memaj është përforcimi i parë i Llapit për sezonin 2019/2020

Podujevë, 20 maj 2019 – Blendi Memaj ka kryer prezantimin e tij si futbollist i Llapit. Memaj ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare me klubin me mundësi vazhdimi edhe për një vit.

Blendi Memaj, 24 vjeç, i lindur më 02.01.1995 i gjatë 1.83m është mesfushor-sulmues dhe mund të luaj edhe si mesfushor qendror. Së fundmi ai ishte pjesë e Lirisë, ndërsa më parë ka luajtur edhe për Besiktas U21 dhe Rabotnickin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *