Java XXXI: Prishtina – Llapi

Futbollistët e Llapit për fitore i motivon vetë klubi dhe numri i madh i tifozëve në stadium
Podujevë, 10 maj 2019 – Llapi fitoren e tetë radhazi do ta kërkoj në stadiumin legjendar “Fadil Vokrri” ku do takohet me Prishtinën, ndeshje kjo e cila zhvillohet nesër më 11 maj nga ora 16:00. Siç dihet, kjo është ndeshje vendimtare për të dy skuadrat për të kapur titullin e kampionit, por Llapi opsion të vetëm në këtë ndeshje ka vetëm 3 pikë.

Llapi do udhëtoj drejt Prishtinës me qindra tifozë pasi “Legjendat” do jenë përkrah skuadrës me 10 autobusë e qindra vetura private.

Java XXXI:

Prishtina – Llapi

E shtune, 11 maj – ora 16:00

Stadiumi: “Fadil Vokrri”, Prishtinë

Gjyqtarë: Genc Nuza, Bujar Selimaj, Elvis Bicaj, Shpëtim Murtezi – gjyqtar ndihmës: Mervan Bejtullahu dhe Ilir Mehmeti.

Statistikat:

2015/16: 
Prishtina – Llapi 2:1 (1:1) Shend Kelmendi 8’, Bashkim Shala 71’ – Getoar Dragusha 26’ (pen)
Llapi – Prishtina 2:0 (1:0) Visar Zogiani 6’, Enis Zabërxha 68’
Prishtina – Llapi 3:1 (2:1) Berat Hyseni 10’, Kreshnik Lushtaku 21’, Shend Kelmendi 84’ – Enis Zabërgja 31’
Kupa ½ Prishtina – Llapi 3:0 (0:0) Armend Thaqi 68’ Labinot Osmani (pen) 77’, 90+3’
Kupa ½ Llapi – Prishtina 1:1 (1:0) Egzon Sinani 35’ – Kreshnik Lushtaku 77’

2016/17: 
Prishtina – Llapi 3:1 (0:0) Shend Kelmendi 48’, Ahmed Januzi 60’, Gauthier Mankenda 62’ – Egzon Sinani 71’
Llapi – Prishtina 0:0
Prishtina – Llapi 1:2 (0:0) Basit Abdul Khalid 58’ – Berat Hyseni 72’ (p), Mirlind Daku 82’

2017/18: 
Llapi – Prishtina 3:0 (2:0) Gentrit Begolli 7’, Hamdi Namani 24’, Florim Bërbatovci 90+1’
Prishtina – Llapi 2:0 (1:0) Drashko Bozhoviç 2’, Egzon Sinani (aut) 70’
Kupa ¼: Llapi – Prishtina 2:2 (2:3 p) Mirlind Daku 43’, 112’ – Drashko Bozhoviç 75’, 107’
Prishtina – Llapi 3:2 (3:1) Ahmed Januzi 1’, 32’, Arbër Hoxha 21’ – Mentor Zhdrella 6’, Altin Merlaku 87’

2018/19: 

Prishtina – Llapi 2:1 Basit Khalid 60′, Marjo Morina 90+1′ – Behar Maliqi 10′
Llapi – Prishtina 1:0 Ahmed Januzi 47′

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *