Java II: Ballkani – Llapi

Ndeshja derbi nis në ora 16:45 në stadiumin e qytetit në Therandë
Podujevë, 24 gusht 2018 – Në kuadër të javës së dytë të IPKO Superligës së Kosovës në futboll në stadiumin e qytetit në Therandë nesër nga ora 16:45 do takohen Ballkani dhe Llapi. Ballkani e promovuar në elitë këtë edicion do jetë nikoqir i ynë, ku do jetë ndeshje derbi pasi dihet mjaft mirë kualiteti i dy skuadrave.

Llapi do udhëtoj drejt Therandës e kompletuar pa ndonjë mungesë përveç të dy të lënduarve Hajdini e Rexhepi para nisjes së stinorit.

Java II

Ballkani – Llapi

E shtune, 25 gusht – ora 16:45

Stadiumi i qytetit, Therandë

Gjyqtarë: Dardan Çaka, Granit Hyseni, Gzim Mehmeti, Erdall Zasella.

Transmetim direkt në Supersport Kosova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *