Lista zyrtare e futbollistëve dhe stafit për edicionin e ri

Podujevë, 17 gusht 2018 – Edhe zyrtarisht kampionati i ri i IPKO Superligës së Kosovës në futboll starton nesër. FC Llapi ka bërë të gjitha përgaditjet për një edicion sa më të mirë, teksa ka publikuar edhe listën e futbollistëve që do jenë pjesë e klubit për edicionin e ri. Në klub janë 27 futbollistë, ndërsa janë huazuar edhe 5 të tjerë.

Lista e futbollistëve, pozitat dhe numrat e fanelës:

Portierë: 1. Bledar Hajdini, 13. Afrim Ademi, 25. Eglant Haxho, 12. Apollon Tara

Mbrojtës: 4. Bujar Idrizi, 18. Ilir Blakçori, 8. Benjamin Emini, 21. Ardian Gjata, 5. Dardan Jashari, 14. Egzon Sinani, 23. Ardian Hoti, 15. Hajdin Salihu

Mesfushorë: 6. Kushtrim Shabani, 7. Mentor Zhdrella, 10. Edon Zeqiri, 16. Hamdi Namani /C/, 17. Arbnor Ramadani, 20. Behar Maliqi

Sulmues: 11. Fiton Hajdari, 19. Gentrit Begolli, 29. Ermal Krasniqi, 95. Alban Rexhepi, 22. Shend Kelmendi, 77. Valmir Veliu, 97. Festim Alidema, 24. Muhamet Hyseni, 27. Ahmed Januzi.

Stafi: Bylbyl Sokoli(Kryetrajner), Fadil Ademi, Granit Begolli, Bejtush Bejta(Ndihmëstrajnerët), Bekim Mulliqi(trajner i portierëve), Afrim Shabani(doktor), Arianit Krasniqi & Endrit Luta(fizioterapeutë).

Të huazuar: Dardan Sekiraqa(Ramiz Sadiku), Fatbardh Latifi(Ramiz Sadiku), Bekon Podvorica(Ramiz Sadiku), Ilir Pollomi(Ramiz Sadiku), Florent Murseli(2 Korriku).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *