Zyrtare: Ahmed Januzi, futbollisti i radhës që i bashkangjitet KF Llapit

Sulmuesi me shumë bagazh në futbollin tonë dhe atë ndërkombëtar ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare me klubin

Podujevë, 7 gusht 2018 – Llapi ka bërë transferimin e radhës në këtë afat kalimtar veror. Ahmed Januzi është bashkangjitur me skuadrën në fazën përgaditore në Banjë dhe në këtë edicion do mbroj ngjyrat e Llapit. Januzi vjen si një përforcim i madh për sulmin e skuadrës, duke ditur karrierën e tij vendore dhe ndërkombëtare.

Ahmed Januzi, 30 vjeç, i gjatë 1.84 m dhe i lindur më 08.07.1988 në Vushtrri është qendërsulmues që luan me këmbë të djathtë. Ai nga Vushtrria, si 17 vjeçar kalon së pari në Besë të Kavajës (2006/07) dhe pas një edicioni në Vorskla Poltava ku numëron 200 paraqitje zyrtare për Vorskla Poltavën, 34 gola të shënuar dhe 18 asistime në Premierligën e Ukrainës, UEFA Europa Ligë, Kupë të Ukrainës etj. Poashtu Januzi ka 9 paraqitje për Kombëtaren e Shqipërisë. 7 paraqitje për U-21 të Kombëtares së Shqipërisë dhe 1 gol të shënuar. Në dy edicionet e fundit ishte pjesë e Prishtinës ku realizoj 11 gola në 50 paraqitje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *