Zyrtare: Super-talenti Albion Osmani nënshkruan kontratë 3 vjeçare me Llapin

Podujevë, 17 qershor 2018 – Krahas transfereve për titull, Llapi mendon edhe për talentët e së ardhmes që t’i mbrojnë ngjyrat e Llapit dhe kështu talenti Albion Osmani ka nënshkruar me Llapin për 3 vitet e ardhshme.

Albion Osmani, 16 vjeç, i lindur më 15.12.2001 në Podujevë. Ai e nisi tek Besiana ku i kaloj kategoritë e reja. Albioni luan si sulmues dhe para një edicioni iu bashkua Llapit, ndërsa tani ka nënshkruar kontratë profesioniste me klubin.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *