Zyrtare: Ardian Hoti nënshkruan me Llapin

Podujevë, 7 qershor 2018 – Llapi ka transferuar qendërmbrojtësin Ardian Hoti i cili së fundmi ishte pjesë e KEK-ut. Hoti ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me skuadrën e Llapit, teksa sot ka bërë edhe prezantimin në praninë e drejtuesve të klubit.

Ardian Hoti, 22 vjeç, i lindur më 14.09.1996 në Prishtinës. Hoti karrierën e ka filluar te Prishtina dhe tek Besëlidhja në grupmoshat e reja. Pastaj ishte pjesë e 2 Korrikut dhe së fundmi KEK-ut me të cilën skuadër u shpall kampion i Ligës së Parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *