Java XXVI: Llapi – Gjilani 1-0

Llapit i ka mjaftuar goli i Mirlind Dakut për tre pikë

Podujevë, 8 prill, 2018 – Llapi ka arritur fitore të rëndësishme ndaj Gjilanit me rezultat minimal 1-0. Fitoren Llapit ia siguroi goli i Mirlind Dakut nga penalltia në minutën e 49-të. Llapi nga minuta e 77-të luajti me një futbollist më pak, pas përjashtimit të Ilir Blakqorit me karton të kuq.

Llapi pas kësaj fitoreje ka grumbulluar 42 pikë dhe renditet në pozitën e 4-të, ndërsa të shtunën luan ndaj Lirisë si mysafir.

Java XXVI:

Llapi – Gjilani 1-0(0-0)

Golashenues: Mirlind Daku 49′ (pen)

Stadiumi: “Zahir Pajaziti”

Shikues: 1000

Gjyqtarë: Selim Isufi, Besnik Morina, Fatmir Abrashi, Erdall Zasella

Llapi: 12. Arben Beqiri – 5. Dardan Jashari, 3. Leutrim Kadriu, 8. Benjamin Emini, 18. Ilir Blakqori – 16. Hamdi Namani /c/, 6. Kushtrim Shabani, 7. Mentor Zhdrella – 11. Florim Bërbatovci(4. Egzon Shabani), 9. Gentrit Begolli(17. Festim Alidema), 19. Mirlind Daku(10. Edon Zeqiri). Kryetrajner: Tahir Batatina

Gjilani: 1. Donat Kaçiu – 4. Ylber Kastrati, 28. Leotrim Bekteshi, 2. Armend Thaqi, 14. Filonit Shaqiri, 13. Ergon Hyseni, 15. Fuat Karabeg, 8. Salih Kosumi, 17. Gëzim Rusi, 22. Betim Haxhimusa, 25. Hasan Hyseni. Kryetrajner: Arbnor Morina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *