Java XIX: Prishtina – Llapi

Llapi të dielën nis misionin “kampion”

 

Podujevë, 17 shkurt, 2018 – Prishtina dhe Llapi me duelin e nesërm nga ora 12:30 në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë hapin javën e 19-të në Vala Superligë, përkatësisht stinorin e ri pranveror.

Drejt Pejës, Llapi nuk udhëton i vetëm. Përkrah djelmoshave të Batatinës janë edhe “Legjendat” të cilët udhëtojnë nesër sëbashku me skuadrën

Java XIX:

Prishtina – Llapi

E diele, 18 shkurt – ora 12:30

Stadiumi: “Zahir Pajaziti”

Gjyqtarë: Gramos Shala, Benon Këpuska, Gëzim Mehmeti, Besnik Batalli.

Statistikat:

Në total prej vitit 2014 deri më tani, Prishtina dhe Llapi janë takuar 10 herë. Përderisa në edicionet paraprake ku rezultatet ishin të baraspeshuara, në dy ndeshjet e fundit, Llapi nuk e shihte Prishtinën si vendas as si mysafir, duke e mposhtur në Obiliq si mysafir (1-2) dhe si vendas këtë edicion (3-0), ku bilanci është totalisht pozitiv për Llapin +4, 5:1

Superliga – Edicioni 2015/16
Prishtina – Llapi 2:1
Llapi – Prishtina 2:0
Prishtina – Llapi 3:1

Superliga – Edicioni 2016/17
Prishtina – Llapi 3:1
Llapi – Prishtina 0:0
Prishtina – Llapi 1:2

Superliga – Edicioni 2017/18

Llapi – Prishtina 3:0

Digitalb Kupa
2014/15: 
Llapi – Prishtina 2:1

2015/16: Prishtina – Llapi 3:0
2015/16: Llapi – Prishtina 1:1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *