Miqësore: Llapi – Kosova(P) 4-2

Llapi e mposhtë Kosovën e Prishtinës bindshëm 4-2

Podujevë, 17 janar, 2017. Me golat e Muhamet Hysenit, Edon Zeqirit, Hamdi Namanit e Florim Berbatovcit, skuadra e Llapit ka arritur ta mposhtë skuadrën e Kosovës së Prishtinës në miqësoren e zhvilluar sot në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Në pjesën e parë, Llapi u paraqit pa futbollistët titullar megjithëse u shënuan dy gola nga Edon Zeqiri dhe Muhamet Hyseni, ndërsa në pjesën e dytë Llapi i shënoj edhe dy tjerë përmes Hamdi Namanit e Florim Berbatovcit që vulosën rezultatin përfundimtar të ndeshjes, Llapi – Kosova(P) 4-2


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *