Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /customers/5/8/1/llapifc.com/httpd.www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2695 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /customers/5/8/1/llapifc.com/httpd.www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2699 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /customers/5/8/1/llapifc.com/httpd.www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3581 Java VIII: Llapi – Prishtina – Official Site Llapi Football Club

Java VIII: Llapi – Prishtina

Të motivuar maksimalisht dhe opsioni i vetëm fitorja

Fotografia e FC Prishtina

Podujevë, 30 shtator, 2017 – Llapi pret Prishtinën të dielën nga ora 15:00 në “Zahir Pajaziti” në kryendeshjen që i takon javës së tetë të Vala Superligës. Pas disfatës së pësuar nga Trepça ’89 në mesjavë, të dielën Llapi nuk ka çfarë të humb dhe ti qaset ndeshjes me seriozitet për të arritur fitore.

Llapi dhe Prishtina në Superligë deri më tani janë takuar gjashtë herë dhe tri herë në kuadër të Digitalb Kupës. Fitore më shumë gjatë përballjeve në Superligë ka Prishtina me tri gjithsejt, dy fitore i ka Llapi, ndërsa një takim është mbyllur pa fitues. Ndërsa në Kupë, të dy skuadrat kanë nga një fitore, ndërsa një tjetër është mbyllur pa fitues.

Java VIII

Llapi – Prishtina

E diele, 1 tetor – ora 15:00

Stadiumi “Zahir Pajaziti”, Podujevë

Gjyqtarë: Gramos Shala, Visar Kelmendi, Gzim Mehmeti, Fatmir Tahiri.

Statistikat:

Superliga – Edicioni 2015/16
Prishtina – Llapi 2:1
Llapi – Prishtina 2:0
Prishtina – Llapi 3:1

Superliga – Edicioni 2016/17
Prishtina – Llapi 3:1
Llapi – Prishtina 0:0
Prishtina – Llapi 1:2

Digitalb Kupa
2014/15:
Llapi – Prishtina 2:1

2015/16: Prishtina – Llapi 3:0
2015/16: Llapi – Prishtina 1:1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *