Java VII: Trepça ’89 – Llapi

Nis nga ora 15:30 në “Riza Lushta” të Mitrovicës

Podujevë, 26 shtator, 2017. Trepça ’89 dhe Llapi takohen të mërkuren nga ora 15:30 në stadiumin “Riza Lushta” që i takon javës së shtatë në Vala Superligë. Për të dy skuadrat, fitorja është e domesdoshme, sidomos për Llapin që duhet të ruaj primatin e tabelës.

Trepça ’89 dhe Llapi që nga viti 2015 janë takuar gjashtë herë, Llapi ka fituar dy ndeshje, Trepça ’89 poashtu dy, ndërsa dy të tjera janë mbyllur pa fitues.

Java VII

Trepça ’89 – Llapi

E mërkure, 27 shtator, 2017 – ora 15:30

Stadiumi “Riza Lushta”, Mitrovicë

Drejtpërdrejt: Supersport Kosova

Statistikat:

2015/16 Llapi Trepça ’89 1-2
2015/16 Trepça ’89 Llapi 1-2
2015/16 Llapi Trepça ’89 1-1
2016/17 Trepça ’89 Llapi 3-0
2016/17 Llapi Trepça ’89 2-0
2016/17 Trepça ’89 Llapi 8-1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *