Java IV: Feronikeli – Llapi

Derbi i mesjavës zhvillohet të martën në “Rexhep Rexhepi” në Drenas dhe nis nga ora 16:30

Podujevë, 11 shtator, 2017 –  Feronikeli dhe Llapi nesër nga ora 16:30 në Drenas e zhvillojnë duelin e javës së katërt të Vala Superligës. Është ky dueli i tetë që nga viti 2011, ndërsa prej inkuadrimit të Llapit në Superligë dy skuadrat janë takuar shtatë herë, prej tyre gjashtë ndeshje kampionale kurse një në kuadër të Kupës.

Feronikeli shënoi të paktën një gol në 6 ndeshjet e fundit poashtu edhe Llapi së paku një gol 14 ndeshjet e fundit.

Llapi ka fituar dy prej tri takimeve të fundit ndaj Feronikelit.

Java IV:

Feronikeli – Llapi

E martë, 12 shtator – ora 16:30

Stadiumi: “Rexhep Rexhepi”, Drenas

Gjyqtarë: Gramoz Shala, Meriton Berisha, Visar Kelmendi, Labinot Fejzaj

Drejtpërdrejt: Supersport Kosova

Statistikat:

2010/11
Llapi – Feronikeli 1:0

2015/16:
Llapi – Feronikeli 1:0
Feronikeli – Llapi 1:0
Feronikeli – Llapi 2:1

2016/17:
Llapi – Feronikeli 0:3 (rezultat zyrtar)
Feronikeli – Llapi 1:1 (2:2 pas vazhdimeve, 2:4 pas penaltive)
Feronikeli – Llapi 1:0
Llapi – Feronikeli 2:0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *