Llapi – Gjilani zhvillohet më 8 shtator

Nis nga ora 16:30 në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Podujevë, 3 shtator, 2017 – Përshkak të ndeshjeve të Përfaqësuesës së Kosovës me Kroacinë(2 dhe 3 shtator) dhe me Finlandën(5 shtator), siç dihet java e tretë e Vala Superligës nuk u zhvillua këtë javë. Por ndeshja Llapi – Gjilani e javës së tretë të Vala Superligës zhvillohet më 8 shtator, e premte në stadiumin “Zahir Pajaziti” nga ora 16:30.

Llapi ka 5 fitore përkundër 4 barazimeve dhe 2 humbjeve në 11 ndeshjet e fundit në Superligë dhe Digitalb Kupë me goldallim 16:11

Ndërsa, pas dy javëve të këtij edicioni Llapi ka dy fitore, ndërsa Gjilani një fitore e një barazim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *