Miqësore: Vushtrria – Llapi 0:2

Ndeshjen e fitoi Llapi, realizator Mirlind Daku e Leart Emini.

Vushtrri, 3 gusht, 2017 – Në ndeshjen miqësore mes Vushtrrisë dhe Llapit, fitorja i ka takuar skuadrës mysafire me rezultat 0:2. Miqësorja grumbulloi numër të konsiderueshëm shikuesish të qytetit vushtrrias por nuk pati asessi ndikim tek skuadra e Llapit që me plotë meritë arriti të fitoj me golat e Mirlind Dakut dhe Leart Eminit.

Miqësore:

Vushtrria – Llapi 0:2 (0:1)

Golashënues: Daku 33′, L. Emini 65′

Shikues: rreth 500

Pas kësaj miqësoreje, skuadra e Llapit gjatë ditëve të tjera pritet të zhvilloj edhe disa të tjera që edicioni i ri i Superligës ta gjejë sa më të përgaditur.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *